Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Aktualnosci

Z pasterską wizytą

24 kwietnia był niezwykłym dniem dla społeczności Szkoły Podstawowej w Popowie Borowym. Do naszej szkoły przybył Jego Ekscelencja ks. Biskup Piotr Libera w towarzystwie sekretarza ks. Jarosława Mokrzanowskiego, ks. dziekana Jana Majewskiego i ks. proboszcza Tadeusza Jabłońskiego.  Dostojnego gościa powitała pani dyrektor Teresa Przybysz oraz uczniowie Magdalena Krzyżewska z klasy „O” i Kamila Mikulska uczennica klasy IV.

Odpowiedzialna za akademię katechetka Teresa Wrońska  zaprosiła do obejrzenia inscenizacji pt. „Nad wszystko kochał BOGA”, do której dekorację wykonała pani Katarzyna Pelkowska – nauczyciel przedszkola.

W inscenizacji ukazaliśmy Stanisława jako syna kasztelana zakroczymskiego, jego naukę i brata Pawła  w szkole w Wiedniu.  Widzowie zobaczyli też św. Barbarę, która w chorobie przyniosła Stanisławowi Komunię Świętą. Pokazaliśmy  scenę wędrówki siedemnastolatka do Rzymu i wstąpienie do zakonu jezuitów, oraz korespondencję Stanisława  z ojcem Janem Kostką.

 Śmierć i  ostatnia wola Stanisława aby umierał na podłodze z gromnicą i krzyżem w ręku wzruszyła  wszystkich widzów.

Tę ucztę duchową mogliśmy przeżyć dzięki Kubie Charzyńskiemu z kl. VI, który wcielił się w rolę Stanisława, zaś w roli Pawła wystąpił Jakub Krzyżewski. Występ uatrakcyjniły uczennice z klasy VI i VII śpiewając piosenki o św. Stanisławie. Wielką radość sprawili „zerówkowicze” śpiewając i tańcząc, że każdy może być świętym wystarczy być uśmiechniętym.

Po części artystycznej głos zabrał ks. Biskup. Podziękował uczniom za inscenizację . Uwrażliwił wszystkich zebranych, że każdy człowiek  przeznaczony jest do świętości i każdy i duży i mały musi sam o świętość zabiegać.

W podziękowaniu za przybycie do naszej szkoły  pani dyrektor wręczyła zacnym gościom  drobne upominki.

Po wspólnej  modlitwie ks. Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa,  obdarował każdego pamiątkowym obrazkiem i dokonał wpisu do kroniki szkolnej.  Następnie spotkał się z Radą Pedagogiczną i przekazał książki do biblioteki szkolnej.

                                                                                T. Wrońska

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0012.jpg