Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Aktualnosci

Bicie rekordu

 

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, który powstał z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji obchodzony jest corocznie 16 października od 2013 roku. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aktywnie włącza się obchody tego święta, prowadząc  Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu w szkołach podstawowych w Polsce uczy się zasad pierwszej pomocy.

WOŚP corocznie 16 października organizuje akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Dotychczasowy rekord wynosi 92049 osób, które korzystały z 5411 fantomów i został ustalony w 2015r.

W tym roku po raz czwarty uczniowie Szkoły Podstawowej w Popowie Borowym wzięli aktywny udział  w akcji  bicia rekordu  udzielania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, organizowanej przez WOŚP. 16 października od godziny 12:00 do godziny 12:30 uczniowie klas VI, VII i VIII pod opieką pana Artura Gąseckiego prowadzili RKO na sześciu przygotowanych stacjach, wyposażonych w fantomy. Przez 30 minut uczniowie doskonalili tempo i głębokość ucisków klatki piersiowej oraz prawidłowe wykonanie oddechów ratowniczych.

W tym roku, razem z uczniami  Szkoły Podstawowej w Popowie Borowym, wzięło udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej 105902 osób w 1142 instytucjach zlokalizowanych w całej Polsce.

 

GRATULUJEMY  !!!

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0008.jpg