Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Aktualnosci

,,Narody tracąc pamięć, tracą życie”- pisał przeszło półtora wieku temu Kamil Cyprian Norwid i jest w tym niezwykła mądrość, skoro tymi słowami posługiwali się zarówno prymas Tysiąclecia kardynał  Stefan Wyszyński jak i święty Jan Paweł II. My, późniejsze pokolenia, mamy wobec Ojczyzny wielki obowiązek, zaś TYM, CO WALCZYLI O JEJ WOLNOŚĆ , winniśmy cześć i hołd.

9 listopada wspólnie z zaproszonymi gośćmi, rodzicami świętowaliśmy w Szkole Podstawowej w Popowie Borowym 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Naszą szkołę swoją obecnością zaszczycili: pan Marek Maluchnik, pani Monika Nojbert, pani Maria Michalczyk, pan Rafał Dłutowski i ks. Proboszcz Tadeusz Jabłoński.  Zebrany powitała p.o. dyrektora szkoły Iwona Łyczkowska, która zwróciła się do zgromadzonych ze słowami zachęty do współuczestniczenia w montażu słowno-muzycznym ,,Wolności bije dzwon”, by wraz z aktorami i chórem włączyli się do śpiewania polskich pieśni legionowych i tych z czasów odradzania się po zaborach II Rzeczpospolitej. Tego dnia, jak w tysiącach polskich szkół, odbyła się uroczystość wspólnego śpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Punktualnie o godzinie 11.11 wybrzmiały słowa 4 zwrotek pieśni napisanej dla polskich legionistów w Reggio we Włoszech w 1797roku. Jako szkoła wzięliśmy czynny udział w „Rekordu wspólnego śpiewania polskiego hymnu.

  W dalszej części uroczystości uczniowie z klas IV-VIII zaprezentowali swoje umiejętności recytatorsko-wokalne. Chłopcy ubrani w wojskowe mundury prezentowali się niezwykle uroczo, wcielając się w role legionistów i ułanów. Dziewczęta w kolorowych chustach żegnały pieśnią ,,Rozkwitały pąki białych róż” chłopców ,,idących w bój”. Montaż uczniowie przygotowali pod kierunkiem polonistki Jadwigi Szymańskiej i Artura Gąseckiego- nauczyciela wychowania fizycznego, który dodatkowo był ofiarodawcą drzewka.  Piękną dekorację w naszych narodowych barwach wspólnie wykonali nauczyciele i pracownicy szkoły.  Następnie po występie dzieci, głos zabrał pan M. Maluchnik – sekretarz UM w Nasielsku. Podziękował za zaproszenie, podzielił się garścią refleksji na temat historii Polski i okrągłej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Potem wszyscy uczestnicy zgromadzenia pozowali do wspólnej historycznej fotografii. Następnie zebrani udali się na szkolny plac, gdzie posadzono wspólnie drzewko na okoliczność upamiętnienia 100 rocznicy Wolnej Polski. Po powrocie do budynku szkolnego zaproszeni goście wpisali się do szkolnej kroniki, którą opiekuje się pani Katarzyna Pelkowska.  Goście i uczniowie tego dnia korzystali z ręcznie wykonanych biało-czerwonych kotylionów i okolicznościowego śpiewnika wykonanego przez organizatorów uroczystości.  Na zakończenie obchodów stulecia  niepodległości przyszedł czas na podziękowania wszystkim osobom, dzięki ofiarności których otrzymaliśmy drzewko, symbolizujące to wydarzenie (p. A.Gąsecki),  pamiątkową tabliczkę (Berta & Gravomach), materiały do wykonania kotylionów i dekoracji (sklep tekstylny ATENA), a także białe i czerwone balony (Lotto Totalizator Sportowy).  Podziękowania składamy również Nasielskiemu Ośrodkowi Kultury za wypożyczenie sceny oraz rodzicom, którzy aktywnie wsparli nas w przygotowaniach do uroczystości.

To były niezapomniane chwile i z pewnością na długo zapadną w serca i pamięć społeczności Szkoły Podstawowej w Popowie Borowym oraz zaproszonym gościom.  

 

                                                                                                                                                 J. Szymańska

    

 

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0001.jpg