Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Aktualnosci

Słodka wycieczka

  Jedną z atrakcji tegorocznych wycieczek był wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej w Popowie Borowym do fabryki słodyczy WEDEL w Warszawie. Wycieczka odbyła się 13 listopada i oprócz zwiedzania zakładu produkującego najpopularniejsze słodkie przysmaki obejmowała spacer po placu Józefa Piłsudskiego łącznie ze zmianą warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zwiedzanie zbiorów Muzeum Etnograficznego, mieszczącego się przy ulicy Kredytowej.

 W zorganizowanej przez troje nauczycieli wycieczce udział wzięło 25 uczniów naszej szkoły. Były to dzieci z klas V-VIII. Mała ilość uczestników zależna była od liczby miejsc dla zwiedzających WEDEL. W fabryce może przebywać tylko 30 osób wraz z opiekunami. W czasie zwiedzania dzieci obejrzały zza oszklonej antresoli proces produkcji czekolady, podglądały pracę mistrzów z pracowni Rarytasów – ręcznie zdobione czekoladowe figurki bombek i … butelek szampana! W Sali wystawowej w gablotach podziwialiśmy ręczne czekoladowe dzieła sztuki: figurki ludzi, zwierząt, obrazy, co wywoływało nieustanne okrzyki zachwytu wycieczkowiczów. W Sali Projekcyjnej pokazano nam film o pochodzeniu kakao, aby w chwilę po projekcji poczęstować nas kubkiem gorącej pitnej czekolady. Mogliśmy dwukrotnie skosztować też słodyczy wedlowskich: czekolad i cukierków. Na koniec każdy uczestnik otrzymał upominek składający się z wyrobów WEDEL.

Po tych słodkich chwilach udaliśmy się do Ogrodu Saskiego, by pochylić czoła przed Grobem Nieznanego Żołnierza, pomnikami Marszałka Józefa Piłsudskiego, śp. Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. W czasie naszego pobytu na placu odbyła się zmiana warty honorowej przed wiecznie płonącym ogniem Grobu Nieznanego Żołnierza.

Nieco zadumani udaliśmy się spacerem do Muzeum Etnograficznego, by zobaczyć jego rewelacyjne i unikatowe zbiory: stroje ludowe z Polski i zagranicy, elementy ludowego wyposażenia służącego do obrzędów typu: zapusty, andrzejki, gaiki oraz sprzęty: gospodarskie, pszczelarskie, narzędzia rolnicze, przedmioty codziennego użytku i wiele, wiele innych ciekawych eksponatów. Mogliśmy również obejrzeć wystawę rzeźb i obrazów ludowych, a także posłuchać ludowej muzyki.

Treść i zakres wycieczki wpisuje się w realizowany przez szkołę projekt ,,Dobre bo polskie”. Mamy się czym pochwalić, a warto zachęcać uczniów do zachowania pamięci i tradycji kulturowych. Dopełnieniem wycieczki były wspaniałe fotografie i …. zapach czekolady, którą pachniały nasze ubrania.

 

                                                                                                        J. Szymańska              

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0012.jpg