Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Aktualnosci

Apel "Książka to przyszłość"

Obudź  w sobie pasję czytania.

   W tym roku po raz kolejny społeczność  Szkoły Podstawowej w Popowie Borowym przyłączyła  się do obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych , które zostało ustanowione  w 1999r. przez  Międzynarodowe  Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Hasło tegorocznego święta brzmi ,,Książka to przyszłość”.

W naszej szkole dla upamiętnienia tego święta odbyło się szereg konkursów  i imprez, których celem było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów. W październiku szczególnymi gośćmi biblioteki byli uczniowie klasy pierwszej. Podczas pierwszych zajęć w bibliotece mieli okazję poznać  układ i rozmieszczenie zbiorów, zasady poszanowania książek i regulaminy obowiązujące w naszej bibliotece. Wreszcie pierwszaki mogli samodzielnie wypożyczyć pierwszą książkę. Nie zapomniano również o przedszkolakach, dla nich uczniowie klasy III przygotowali spotkanie czytelnicze pod hasłem,,  Czytamy z misiem”, podczas którego czytali maluchom wiersze najbardziej znanych dzieciom poetów J. Tuwima I J. Brzechwy  Miesiąc bibliotek obfitował w liczne konkursy:  plastyczny dla uczniów klas I – IV pod hasłem ,,Najpiękniejsza zakładka do książki ” i wiedzy kierowany do uczniów klas V – VIII pod hasłem ,, Czy znasz polskie przysłowia”. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.

Uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się podczas listopadowego apelu szkolnego, który wzbogaciła część artystyczna o tematyce czytelniczej, przygotowana przez uczniów klas I – VI, które wcieliły się w rolę znanych bohaterów książek: najważniejszą Książkę, Czerwonego Kapturka, Wróżkę , Księżniczkę i Krasnoludki .

Przyjemna atmosfera podczas konkursów i innych imprez czytelniczych pozwala tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, interesującego i bardzo ważnego dla uczniów w szkole, które często powinni odwiedzać.

J. Prusik

 

 

 

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0007.jpg