Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Aktualnosci

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj

Dziś święto nad świętami: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

         25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona  przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości  w naszym oddziale przedszkolnym..Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.  W tym roku naszą uroczystość połączyliśmy z „ Pasowaniem na Przedszkolaka”  w dniu 26.11.2018r.

  Wszystkie przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o  misiach.  Wykazały się również dużą wiedzą ,odgadując  zagadki związane z misiami, w nagrodę każde dziecko otrzymało - MEDAL PRZYJACIELA MISIA. Dla niektórych była topierwszy publiczny występ.
 Ważnym punktem naszej uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi przez dzieci,  które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. 

 Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia nowoprzyjęci członkowie naszej szkolnej społeczności otrzymali pamiątkowe dyplomy. Teraz  z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

  W drugiej części uroczystości ,już mniej oficjalnej dzieci dokonały wyboru imienia dla misia ,który będzie je odwiedzał w domach w ramach projektu „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Oficjalnie będzie to miś Grześ.Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

  Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci ,jak i rodziców.
   Rozstrzygnięty został  również  konkurs plastyczny pod hasłem : „ Portret Misia” ogłoszony dla klas „ 0” - III.  Niestety nie cieszył się on zbyt dużym zainteresowaniem.  Wpłynęło  tylko 9  prac . Komisja konkursowa przyznała  dwa pierwsze miejsca ( Dominika - kl.„0” oraz Ksawery - kl. „0”), dwa drugie (Elena - kl.I i Krtstian - kl.III ) oraz  trzecie – Sebastian -  kl. „0”, pozostałym pracom przyznano wyróżnienia.  Gratulujemy!

 

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0001.jpg