Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Aktualnosci

Wigilia szkolna

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste świętowanie Bożego Narodzenia. Jest to święto szczególnie ulubione przez dzieci, a w szkole najważniejsze są dzieci. Uczniowie uroczyście ubrani, szkoła   ozdobiona aniołkami, choinkami, Mikołajami i kolorowymi lampkami. Już 12 grudnia przedstawiliśmy jasełka  w restauracji „Stary Młyn” na zaproszenie dyrektora  MOPS-u Pani Moniki Nojbert. Kolejny występ był w naszej szkole 19 grudnia. 

W roli Maryi wystąpiła Magda Szatanik, zaś Józefa odegrał Maciej Pelkowski. Aniołowie - Kamila Mikulska i Kamila Rosiak asystowali przy Świętej Rodzinie i zapowiadali przychodzących z różnych państw europejskich gości, którzy oddawali hołd Jezusowi i składali dary, symbolizujące dany kraj. Polskę, jako ostoję chrześcijaństwa reprezentowała Justyna Guławska. Jak zawsze rozśpiewany i grający na organach i gitarze Jakub Charzyński wraz z koleżankami Natalą Mikulską, Natalią Biedrzycką, Mileną Leleń i Oliwią Karpińską wykonali kolędy. Wśród nich kolędę „Przekażcie sobie znak pokoju”, która wszystkich bardzo wzruszyła.  Pierwszą  część uroczystości przygotowała katechetka Teresa Wrońska. Druga część to kolędowanie uczniów z poszczególnych klas pod kierunkiem nauczycielki muzyki pani Jadwigi Krasińskiej.” Zerówka” z panią Katarzyną Pelkowską też pięknie się zaprezentowała.  Największe brawa otrzymali najmłodsi za głośny i beztroski występ. Po części artystycznej  pani  Iwona Łyczkowska  podziękowała uczniom i nauczycielom za występ, podziękowała gościom za przybycie   i  złożyła  świąteczne życzenia. Życzenia złożył  również Pan Burmistrz, który zaszczycił nas swoją obecnością. Przewodnicząca Rady Rodziców także złożyła społeczności szkolnej i zaproszonym gościom świąteczne życzenia. Ks. proboszcz odczytał Słowo Boże, pobłogosławił opłatek, którym wszyscy podzieliliśmy się  na znak zgody i jedności. Tego dnia Rodzice  przygotowali tradycyjne dania wigilijne i wszyscy: dzieci,  rodzice, nauczycie i zaproszeni goście z panem burmistrzem na czele zasiedli do stołu. Ileż radości było w oczach dzieci zwłaszcza tych najmniejszych widząc  pięknie udekorowane stoły i różne smakołyki. Ale radość była jeszcze większa, kiedy pojawił się MIKOŁAJ i  na  szkolnym  korytarzu pojawiły się prezenty. Okrzykom, śpiewom i oklaskom nie było końca. To był naprawdę świąteczny dzień dla uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy rodzicom i sponsorom za wielkie serce, życzliwość, hojność i poświęcony czas. Nagrodą niech dla Państwa będą roześmiane  buzie naszych uczniów.     T. W.

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0012.jpg