Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Aktualnosci

,,Ortograficzna Corrida”

 

   Za nami I edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego ,,Ortograficzna Corrida”. Finałowe spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Popowie Borowym w dniu 10 czerwca 2019r.

   Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym, zaś honorowym patronatem całe przedsięwzięcie objęli: p. Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski oraz p. Stanisław Tyc – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Całość konkursu: regulamin, teksty dyktanda do etapu szkolnego, testy finałowe, zasady oceniania przygotowała polonistka Jadwiga Szymańska. W tym roku  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna obchodziła swój jubileusz 70- lecia, stąd w etapie szkolnym treść dyktanda odnosiła się do biblioteki i muzeum. W etapie szkolnym udział wzięło wielu uczniów z 4 szkół z terenu gminy Nasielsk. Były to szkoły w Budach Siennickich, Starych Pieścirogach, nr 2 z Nasielska oraz Popowa Borowego. Z każdej ze szkół do finału kwalifikowało się po 3 uczestników z każdej kategorii: klas IV - VI i VII – VIII. Łącznie w finale wzięło udział 22 uczestników w obu kategoriach.

W kategorii klas IV – VI zwycięzcami zostali:

I miejsce Malwina Dąbrowska z SP w Starych Pieścirogach

II miejsce Natalia Księżyk z SP nr 2 w Nasielsku

III miejsce Maria Grudzińska z SP w Popowie Borowym

wyróżnienia : Lena Cieśla z  SP nr 2 w Nasielsku oraz Oliwia Niezgoda z SP w

                         Budach Siennickich

W kategorii klas VII – VIII zwycięzcami zostali:

I miejsce Julia Frączkiewicz  SP nr 2 w Nasielsku

II miejsce Bartosz Zmysłowski z SP w Starych Pieścirogach

III miejsce Daria Morawska z SP w Starych Pieścirogach

wyróżnienie : Natalia Laskowska z SP w Popowie Borowym

Zarówno laureaci jak i wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale oraz różnego rodzaju upominki: książki, nośniki pamięci, artykuły biurowe oraz różnego rodzaju odblaski i słodycze. Fundatorami nagród byli : Burmistrz Nasielska oraz  dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nasielsku. Serdeczne podziękowania Sponsorom oraz nauczycielom i dyrektorom szkół, którzy przygotowali uczniów do konkursu i dowieźli na gminny finał. Mimo ogromnie wysokiej temperatury atmosfera w trakcie zmagań była bardzo dobra. Uczestnicy oprócz sprawdzenia się w dziedzinie ,,walki z bykami ortograficznymi” mieli okazję nawiązać nowe znajomości oraz zmierzyć się z własnymi emocjami podczas rywalizacji o zwycięstwo. Do zobaczenia w przyszłym roku!

JS

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0012.jpg