NASZA SZKOŁA

pict0008.jpg

Zegarek

Ulti Clocks content

Szkolny Klub Sportowy

msit.png

ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM

zdrowojem.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

Aktualnosci

Dzieci z kl."0-III" mają LEKKIE TORNISTRY!

 

 

Od 5 lat dbamy w Szkole o prawidłowo spakowane przez uczniów plecaki. Samorząd Uczniowski prowadzi kontrolę ich zawartości w ramach corocznych konkursów -"Super Klasa", Dzięki temu w klasach 0 - III coraz rzadziej dzieci przynoszą do szkoły zabawki czy inne niepotrzebne na zajęcia przedmioty. W bieżącym roku szkolnym klasy 0 - III przystąpiły do ogólnopolskiego projektu- "LEKKI TORNISTER"- akcji uświadamiającej dzieci o wadach postawy, chorobach spowodowanych dźwiganiem ciężkich plecaków, czy nieprawidłowym siedzeniem w ławkach szkolnych. W każdej klasie dzieci z pomocą nauczyciela ważyły przyniesione na zajęcia plecaki wraz z zawartością, następnie poznały ciężar pustego tornistra oraz wagę własnego ciała. Po podsumowaniu wyników wszystkich grup dzieci okazało się, że dzieci młodsze w naszej szkole mają poprawnie spakowane tornistry: -- Rodzice zakupili LEKKIE TORNISTRY - średnia waga - 1kg, -- uczniowie przynieśli do szkoły POTRZEBNE KSIĄŻKI I PRZYBORY, -- waga zapakowanego tornistra przekraczała zaledwie w kilku przypadkach 10 % wagi ciała dziecka. Cieszymy się wynikami przeprowadzonej akcji wśród naszych dzieci. Trzymajcie się PROSTO !