Szkolny Klub Sportowy

msit.png

BOHATERON

bohateron.png

MAŁY MISTRZ

maly_mistrz.png

AKADEMIA

akademia bezpiecznego puchatka.png

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Aktualnosci

„Wszyscy mogą w ten czy inny sposób,

każdy w swej dziedzinie i w miarę swych sił, przyczynić się w jakimś stopniu do […] szlachetnego dzieła.”Henry Dunant

Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża

Miesiąc maj jest wyjątkowy nie tylko ze względu na rozkwitającą przyrodę. Co roku w maju obchodzony jest w Polsce Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża.W tym roku święto to obchodziliśmy w dniach od 8 do 15 maja. Tradycyjnie, 8 maja, w rocznicę urodzin Henry’ego Dunant’a, ojca idei  Czerwonego Krzyża,obchodzony jest Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To dzień, w którym wszyscy ludzie związani z tą największą organizacjąhumanitarną na świecie, pragną szczególnie przybliżyć społeczeństwom istotę, historię i dokonania Ruchu Czerwonego Krzyża.

W Szkole Podstawowej w Popowie Borowym idee czerwonokrzyskie są obecne nie tylko w czasie Tygodnia PCK, lecz także przez cały rok szkolny. Od wielu lat, we współpracy z Oddziałem Rejonowym PCK w Nowym Dworze Mazowieckim, w naszej placówce działa Szkolne Koło PCK, które zajmuje się głównie propagowaniem zdrowego stylu życia, edukowaniem w zakresie pierwszej pomocy oraz uwrażliwianiem dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka. Oprócz angażowania się w przygotowywanie cyklicznych gazetek tematycznych i apeli, uczniowie chętnie i z sukcesami biorą udział w licznych konkursach organizowanych przez Zarząd Rejonowy PCK w Nowym Dworze Mazowieckim. Ostatnim takim wydarzeniem był kwietniowy konkurs plastyczny pod hasłem „Palenie szkodzi – wygraj zdrowie”. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii klas I-III: Maciej Pelkowski (kl. III), Dominik Biedrzycki (kl. I) i Jakub Ratkowski (kl. II), a w kategorii klas IV-VI: Natalia Mikulska (kl. VI), Wiktoria Zawadzka (kl. IV) i Milena Leleń (kl. V). Praca Natalii Mikulskiej została wyróżniona III miejscem w etapie rejonowym konkursu. W ramach obchodów tegorocznego Tygodnia PCK, 12 maja uczniowie klas IV-VI naszej szkoły pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła PCK, p. Anity Smolińskiej, przygotowali tematyczny apel dla całej społeczności szkolnej. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu PCK, uczniowie przedstawili historię, zasady działania i idee przyświecające tej organizacji. Po części informacyjnej, uczniowie zaprezentowali wiersze wyrażające zrozumienie dla nieszczęść i skomplikowanych losów ludzi, spowodowanych różnorodnymi konfliktami i problemami współczesnego świata. Na miarę swoich dziecięcych możliwości, uczniowie zadeklarowali chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Ponieważ pomagając sobie nawzajem, czyniąc dobro wokół siebie – sprawiamy, że świat staje się lepszy. Anita Smolińska

 

Podwórko Nivea

NASZA STRONA FB

NASZA SZKOŁA

pict0007.jpg